25.3. 2018

V neděli proběhl ve Staré Boleslavi další canicrossový závod - Hon na Beránka, kde samozřejmě nemohl chybět Marvi s Adell a protože Rubynce odpadla běhací panička, páneček se rozhodl vyjet v doplňkové kategorii na kole. Bohužel ani to se neobešlo bez problémů a pánečka den před závodem napadl nějaký moribundus. Přestože měl horečku, nechtěl Rubynce kazit radost a i tak nastoupil, ale na výkonu se to samozřejmě podepsalo a bylo z toho čestné poslední místo. Důležité je, že si to Rubynka i tak užila, páneček Ivan už asi méně, patří mu můj obdiv že i tak do toho šel.

   

Marvi s Adell startovali poprvé již v dospělácké kategorii, takže konkurence byla opravdu veliká. Naše se dvojice se ale ani tak neztratila a doběhla si pro 6.místo z 51 startujících žen. Moc moc gratuluji.

   

24.3. 2018

A máme tu další narozeniny, tentokrát náš vrh D. S tímto vrhem jsem opravdu velmi spokojená, přestože to nejsou žádní výstavní championi, je to vrh typově vyrovnaný s neskutečnou rychlostí a obrovskou chutí pracovat. Jejich záběr aktivit je opravdu široký - od pasení, sportovního výcviku, agility, dogdancingu, obedience, canicrossu, dogbialonu až po nosework. Déčková Brzáňata jsou nejen všestranná ale i velmi úspěšná. Gaty s Dájou již běhají v kategorii LA3. Dája má splněnu i část zkoušek na A3 Championa a v dogdancingu všechny dvojkové zkoušky a ještě s paičkou běhá canicross. Rubynka je zase velmi šikovná na Nosework, v Obedienci startuje již v OB2 a nevede si špatně ani v canicrossu. Marvi exceluje v canicrossu - účast na mistrovstvích ČR i Evropy s velmi pěkným umístěním, ale je velmi šikovný i na pasení a poslušnost, Dorníkovou silnou stránkou je obrana. Dětičky moje, přeji vám hlavně zdravíčko, protože jen tak si budete moci ještě dlouho užívat skvělý život s vašimi báječnými rodinami.

       

Dája slavila opravdu stylově a na agility závodech v Ratenicích si vyběhala v LA3 čistý běh a 2. místo k tomu, čímž splnila poslední potřebnou zkoušku prvního roku na A3 championa. Další zkoušky se jí budou započítávat zase až od října. Na její běh se můžete podívat zde.  Lucce a Dájence letí obrovská gratulace!!!!!

21.3. 2018

Je to neuvěřitelné, ale malá modrá Biggi dnes slaví 1. narozeniny. Když jsem si pořizovala mojí modračku, naivně jsem si myslela, že využiji zkušenosti z výchovy a výcviku našich ostatních australáčků a všechno půjde vlastně samo. Biggi mi ukázala, že není australák jako australák a já opět pokračuji metodou pokus omyl. Za ten rok jsme myslím udělaly obrovský kus práce, ale ještě nás mnohem větší část čeká a já jsem připravená se s tím poprat. Protože i když někdy si připadám jak na houpačce, pracovat s tím malým modrým ďáblem mě prostě baví :-)
Děkuji Sandře za splněný velký sen :-)

  

18.3. 2018

Na předposlední březnovou neděli byly naplánovány akce hned dvě. Ruby nastoupila v Terezíně na OB závod  O Terezínskou podkovičku a Candy na zkoušku NW-N2. Pro Ruby to byl teprve druhý start v této již poměrně těžké kategorii ä kromě poloh na dálku, kdy záhadně vypustila povel sedni, si nevedla vůbec špatně. Známka VD jí utekla o 7 bodíků a bylo z toho 4. místo z 10 závodníků.
Ruby jsou teprve 3 roky, takže si myslím, že na start ve dvojkové kategorii si nevedla vůbec špatně Moc moc gratuluji i když to byla jen bramborová medaile.

  

Pro Nosework byly podmínky opravdu těžké, protože napadlo hodně sněhu, vlastně nejvíc za letošní zimu a ještě se držel několik dní. Terény na N2 jsou již velmi složité a velké a psovod navíc neví kolik vzorků se ve kterém terénu nachází....Candy se s tím poprala velmi dobře, bohužel se jí nepovedlo v časovém limitu najít všechny vzorky, takže zkoušku nesplnila. Ale nevadí, příště se to určitě podaří.

     

10.3. 2018

Dnes se konal canicrossový závod Jarní votvírák, kterého se zúčastnila Lucka s Dájou a Ivanka s Ruby. Obě děvčata si vedla skvěle, trasu dlouhou 4,33km zvládla Ivanka s Ruby za 18:51 což jim vyneslo 6. místo a Dája s Luckou v těsném závěsu 18:54 a 7. místo ze 16.  Oběma letí obrovská gratulace a obdiv!!!!!!!

  

6.1. - 24.2. 2018

Konečně se dostávám k první letošní aktualizaci. To že web nebyl aktualizován neznamená, že nic neděláme. Od teď již budu zase vše poctivě doplňovat, dnes toho bude víc najednou.

6.1. Protože Damarino se svojí rodinkou přijeli na víkend do Čech, nemohli jsme si nechat ujít příležitost a vyrazili jsme s jeho pánečky na společnou procházku po Krušných horách - jmenovitě potom z Vysoké Pece k zámku Jezeří. Přidali se k nám ještě majitelé Rubynky a protože počasí vyšlo na jedničku, myslím že jsme si užilli bezva sobotu.
 

     

12.2.  Dája s Luckou nastoupily na další agility závody -tentokrát v Herouticích. První běh bohuže lshozený laťka, ale druhý běh vyšel čistě a bylo z toho 1. místo a další potřebná zkouška pro získání titulu A3 Champion. Moc moc gratulujeme. Samozřejmě máme k dispozici opět video, tak se koukněte jak jim to běhalo.

18.2.  Ada s Damarinem se zúčastnili canicrossového závodu Noční závod na sněhu. Opět se jima dařilo a bylo z toho 3. místo!!!!  Gratuluji moc oběma!!!
Autorem fotek je Dominik Bartoň - Foto.

   

24.2.  Dnešní sobota patřila sportovce. Dorny s Milošem se zúčastnili 20. ročníku závodu družstev. Přestože parťáka do dvojice se jim podařilo sehnar doslova na poslední chvíli, na výkonu to nebylo znát a bylp z toho 3. místo v kategorii ZZO ( ze sedmi ). Také Dornymu a Milošovi letí velká gratulace.

  

No a my jsme vyrazily s Marťou a Biggi na socializační návštěvu k Rubynce. Bylo to moc fajn!!!!!

     

1.1. 2018

Začíná nový rok a já bych ráda shrnula to, co se nám tento rok povedlo. Myslím že toho nebylo málo a jsem moc pyšná jak na naše pejsky, tak na naše odchovy. V roce 2017 složila Brzáňata neuvěřitelných 56 zkoušek ( o 3 více jak loni ) a to zkoušky z poslušnosti, stopy, obrany, vyhledávání předmětů, agilit, dogdancingu, záchranařiny, noseworku, pasení a obedience.
Celkem má složeno 27 našich štěňat 188 zkoušek.

Dále se Brzańáčci zúčastnili také nejrůznějších závodů : pasení, agility,sportovní kynologie, záchranařina, dogfrisbee, obedience, dogdancing, závod dogtrekkingového typu, canicross a dogbiatlon. Ráda bych zmínila alespoň ty nejdůležitější :

1. Na Mistrovství AUO a BO v Agility nás zastupovaly Diamond Shiraz a Ceaseless Energy.
    V Openu AUO skončila Dája 17( ze 44) a Bíba disk. V Jumpingu AUO Dája 13 a Bíba 26 ( ze 46)

2. Na mezinárodních agility závodech PAWC obsadila Donnafugata Angheli 6. místo (z 15)

3. Damarino se nominoval na ME v canicrossu a v kategorii Juniorek vyběhal s Adel 5. místo ( ze 16 )

4. Na šampionátu plemen AUO a BOC v canicrossu vyběhala Dája 4. místo v kategorii ženy a Damarino 1. místo v kategorii Junior

5. Na 1. poháru KCHBO v Dogdancingu obsadila Dája 2. místo

6. Na Rakouském mistrovství AUO v Agility vyběhala Dája 1.den v součtech 3 místo, druhý den už se bohužel nedařilo 

7. Na Mistrovství AUO a BO v Obedience nás reprezentovala Cute Princess v OB1, bohužel se moc nedařilo a bylo to 10.místo z 11

8. Damarino se nominoval i na MS v canicrossu, ale protože v Evropě je kategorie Junior do 19.let a na MS jen do 18, kam už se Adel
   věkově nevešla, nemohla se nakonec kvůli věku zúčastnit. Je to veliká škoda, protože dostat se na MS je opravdu velký úspěch.

Brzáňatům přibylo do sbírky 5 trojkových zkoušek.     LA3 - Donnafugata Angheli a Diamond Shiraz
                                                                                 StPr3 - Astute Snout a Falesco Montiano
                                                                                 UPr3 -  Astute Snout

A jak si vedli v roce 2017 jednotlivci?????

A VRH    Astute Snout -                loni  4 zkoušky ( StPr1, StPr2, StPr3, Upr3 )                             celkem 16
            Always Smile  -           loni  1 zkouška ( IHT 2)                                                            celkem  12
            Adorable Rascal -        loni  1 zkouška ( SPr1 )                                                             celkem 10  

B VRH   Brunello Montalcino -   loni 2 zkoušky ( StPr1, ZPU1)                                                   celkem 8
            Bairrada                -     loni 1 zkouška ( LJ1)                                                                celkem 2

C VRH  Cute Princess       -      loni 10 zkoušek (NW-Dz,D1,U1,W1,N1,ZPU1,FPr1,StPr1,DwD2,HtM2)  celkem 24 
           Ceaseless Energy  -      loni   3 zkoušky ( IHT2, ZOP,MD1 )                                                celkem 11

D VRH   Delaforce Fine Ruby -     loni 7 zkoušek ( NW-Dz,Nz,Wz,D1,U1,AD,OB2 )                       celkem  12
            Donnafugata Angheli -    loni 3 zkoušky ( DwD2,LA2,LA3 )                                            celkem  11
            Diamond Shiraz        -     loni 2 zkoušky ( LA3, F2 )                                                      celkem  12
            Damarino                -      loni 1 zkouška  ( ZZO1 )                                                        celkem   5
            Dornfelder               -     loni 1 zkouška  ( ZZO )                                                          celkem  4

E VRH    Estate Merlot            -    loni 5 zkoušek  ( BH,HWT,IHT1,ZOP,RH-FLE )                           celkem  7

F VRH    Falesco Montiano      -     loni 6 zkoušek ( ZZO1,BH,ZPU1,StPr1,StPr2,StPr3 )                 celkem  8
            Foradori Granato       -     loni 6 zkoušek ( ZOP,AD,F1,DwD1,HtM1,MD1 )                         celkem  6
            Falcone Syrah           -    loni 3 zkoušky ( ZOP,ZZO,AD )                                                 celkem  4

Zapomenout nesmím ani na naše dva jediné sportovně aktivní hovawarty z vrhu E a F. Elgo Ruwall složil mezinárodní záchranářskou zkoušku pro vyhledávání v sutinách RH-TA a několikrát se umístil na bedně v dogtrekkingu v kategorii MID. Emerity se opět zúčastnila mistrovství ČR v dogtrekkingu a v kategorii DTW2 obsadila pěkné   místo.

V chovatelství to u hovawartů zachraňovala celočerná Escadrona, které se narodilo 8 nádherných štěňátek a tak krev Tarušky a Angela byla zachráněna pro další chov. Vnoučátek jsme se dočkali také u australáčků, kdy se narodilo 6 štěňátek Bellem v chov. stanici z Podhořanských kopců. Máme 2 výsledky RTG u Fkových odchovů - Foradori Granato a Falcone Syrah jsou DKK, a DLK 0/0, OCD - frei a Fori má i výsledek spondylosy páteře a je to také negativní.
Máme uchovněny další tři psy - novými plemeníky se loni stali : Dornfelder, Damarino a Estate Merlot - všichni redtricolor 

No a naši pejsci se samozřejmě také snažili. S Wicky jsme složily první dvě noseworkové zkoušky - NW-Nz a NW-Uz. S Ori také dvě zkoušky - ZZO1 a ZPU1. Majlanka s Jirkou se zúčastnily dvou závodů v pasení v kategorii IHT2, jednou se jim podařilo vybojovat 2. místo jednou skončili někde ke konci, ale pokaždé to bylo se zapsáním zkoušky. Hemíček si složil svojí první zkoušku NHAT.
S Hemíkem jsme absolvovali RTG DKK,DLK a OCD a vyšetření očí - vše s čistým výsledkem a také úspěšně složil bonitaci a stal se z něj chovný pes :-)  A ještě je třeba zmínit, že se naše chovatelská stanice rozrostla o bluemerle fenku z Německa. Vlastnit štěně z této chovatelské stanice jsem si strašně přála a jsem šťastná, že mi Sandra Bigginku svěřila a že jsem si mohla vybrat, věřím že jí nezklamu a budeme jí s Bigginkou dělat jenom samé radosti  

DĚKUJI MOC MAJITELŮM NAŠICH ŠTĚŇÁTEK ZA TO ŽE JSOU TAK ÚŽASNÍ A DÁVAJÍ NAŠIM ODCHOVŮM TOLIK LÁSKY A ZÁBAVY. JSTE SKVĚLÍ A MÁM VÁS MOC RÁDA :-)          
                                                                    

29.12. 2017

Dnes se na nás přijela podívat Candynka. Biggi a Candy se skvěle prolítaly v lese a pak mi Lenka ještě ukázala pár fíglů jak učit obíhání kužele, protože to mi prostě nejde.

28.12. 2017

Tečku za letošní sportovní sezónou udělala Dája ( Diamond Shiraz ), která nastoupila na poslední chybějící dvojkovou zkoušku dogdancingu F2 a úspěšně jí složila. Výborná jí utekla jen díky Dájinému komentování cviků, takže jenom VD, ale i tak je to teprve třetí australáček v CŘ který má složené všechny 4 dvojkové zkoušky :-) Lucce i Dje letí velká gratulace!!!!!

27.12. 2017

Přestože rok se pomalu blíží ke konci, Brzáňata rozhodně nelenoší. Na letošní poslední Agility závod se vypravila Gatynka do Berouna a vyplatilo se. Přestože byly první dva běhy disk., třetí se povedl čistě, známka výborná a 4. místo!!!! Smůla prolomena, zkouška LA3 je doma. Gatynka je tak čtvrté Brzáně s " trojkovou " zkouškou. Moni moc moc gratuluji!!!! :-)  Na jejich běh se můžete podívat tady.