5.3.2023

Ani v neděli neseděla Lenka doma. Vyrazila s Garrym na Noseworkový závod Hoštěcké čuchobraní. Tentokrát se ale Garrymu nedařilo a několik označených falešňáků ho odsunulo na poslední místo. Na závodě startovala i Garryho sestra Gaia, která se počtem bodů dělila o 3. a 4. místo, ale horší čas jí nakonec posunul na nepopulární místo čtvrté.

4.3.2023

Lenka a Garry dnes nastoupili v Kladně na obranářský závod podle zkoušky IGP3. Poslušnost se Garrymu moc nepovedla. U některých cviků trošku zazmatkoval, nějaké body ztratil za přímé přisedání k noze, které má naučené z Obedience, což je pro něj hlavní sport. Bylo z toho 66 bodů, takže limit zkoušky by těsně nesplnil. Ale na obraně se vytáhl. Zisk 85 bodů byl nakonec nejlepší v kategorii a v celkovém pořadí ho to vytáhlo na úžasné 2.místo

25.2.2023

Sobota byla velmi vydařená. Lenka nastoupila s Candy znovu na zkoušku RO-Z a podařilo se jí zkoušku opravit na výborně. S Garrym nastoupila již do vyšší třídy a tak si Garry může připsat na seznam zkoušku RO-1.
Eliška s Kirou bojovaly pro změnu na překážkovém závodě Winter Dog Game. V kategorii Ženy se psem od 15 do 25 kg se umístily na krásném 3.místě !!!!
Lence i Elišce letí velká gratulace!!!!!

   

 

20.2.2023

Oskar ( Chandon Imperial ) a Klárka dnes nastoupili v Praze na další dogdancingovou zkoušku. Oba byli moc šikovní a zkouška HtM1 se jim podařila složit na výborně. Mám z této dvojice opravdu radost :-)

13.2.2023

Orinka dnes oslavila kulaté 10.narozeniny. Všechno nejlepší Orlíku ♥

11.2.2023

V sobotu jsme vyrazili do Prahy na další trénink pasení. Setkali jsme se tam i se Silvou a naší Hopinkou. Biggi i Hemík potrénovali hlavně dělení stáda, ale samozřejmě i další manipulaci a překážky.

Odpoledne dorazila pro změnu Hesska s Terkou a tak jsme daly společnou procházku do Černěvsi a při tom potrénovaly trochu Rally obedience. Holky se společně krásně vyblbly.

5.2.2023

Po hodně dlouhé době se na nás přijela podívat Emerity, hovawartka z našeho posledního vrhu. Přestože Merinka oslavila v prosinci už 11.narozeniny, stále je v super kondici z čehož mám obrovskou radost. A radost mi udělalo i to, že mě po několik letech, kdy jsme se neviděly, poznala a dávala to velmi zřetelně na jevo :-) Doufám že bude paničce ještě dlouho dělat radost.


 

5.2.2023

Dnes čistě agiliťácká aktualizace :-) Dája včera odběhla
poslední kolo Zimního poháru a v celém čtyřdílném seriálu skončila nakonec na krásném 2.místě. Opět dokázala, že může konkurovat  i borderkám a ve svém věku se do důchodu ještě rozhodně nechystá :-)
No a Chan který teprve s agi začíná si na svém teprve druhém startu vyběhal první postupovou zkoušku LA1 do dvojek. Roste nám další šikovný agiliťák.

  

2.2.2023

Malá Hemíčata jsou na světě!!! Dnes se Áje narodily dvě fenky a jeden pejsek. Všichni tři mají standardní barvu red trikolor a dlouhý ocásek. Všechna štěňata jsou předběžně rezervovaná.

30.1.2023

Tak už i poslední z vrhu CHIANTI CODIROSSO má výsledky RTG a dopadlo to dobře. CHICO je HD-A, ED-A, OCD-frei, SA.0, LTV-1 a Luxace pat. 0/0

29.1.2023

Damarino vyjel s paničkou na další Noseworkové zkoušky a tentokrát už nešlo o zetkové zkoušky,ale o stupeň jedna. Byla to zkouška NW-U1 kdy pes vyhledává ve dvou terénech vždy dva vzorky - skořici a pomerančocvou kůru. Marvi nezaváhal a všechny čtyři vzorky bez problémů našel :-)
Jirka vyjel na slavnostní vyhlášení soutěže Šampionát Spolku pasení, kde si naši pastevci nevedli vůbec zle. V kategorii IHT3 skončila Biggi na 11.místě a Hemík na 12 místě z 24 psů. V kategorii IHT2 Biggi vyhrála 1.místo a Hemík skončil jako třetí.

       

28.1.2023

Dnes byla velká Brzánecká výprava do Prahy na závod v Rally obedience, které se konečne rozjelo i v ČR. Sešla se tu tři Brzáňata - Candy, Garry a Gaty a nemohla jsem chybět ani já s Biggi. Na závod nastoupilo 43 psů v kategorii RO-Z a my jsme si nevedli rozhodně nejhůř. Candy měla nevýhodu, že startovala hned jako druhá a Lence se omylem  podařilo vynechat jeden cvik. Tím  přišla o 10 cenných bodů a utekla jí tak známka výborně. Ale jak znám Lenku, určitě to velmi brzy opraví. Jak jsme tedy dopadli? Candy - 84b a známka velmi dobrá. Gaty - 91 b. a známka výborná. Garry 98b a známka výborná. Biggi 99b a známka výborná. Moc jsme si to všichni užili, tento sport mě opravdu baví a ráda bych se mu věnovala co to jen půjde.

16.1.2023

Osík (Chandon Imperial )dnes nastoupil na další dogdancingovou zkoušku, tentokrát DwD1 a podařilo se mu jí složit na výborně. Dělá mi radost on i Klárka :-)

12.1.2023

Další výsledky RTG dorazily dnes od Osíka -CHANDON IMPERIAL. Stejně jako sourozenci i on je HD-A, ED-A, OCD- frei, Spondylosa - 0, LP- 0/0. Bohužel přechodový obratel, který se začal sledovat teprve před pár lety a stále ho vyšetřuje jen malá část majitelů, nevyšel nejlépe. LTV- 3.  Přestože nás tento výsledek nepříjemně překvapil ( bohužel ne vždy se v chovu zadaří tak jak bychom si přáli ) jsme rádi, že naše štěňata nechávají i tato nepovinná vyšetření udělat, alespoň máme jasno, že Osík do chovu nikdy nezasáhne a můžou se mu upravit aktivity k dané situaci.

10.1.2023

A máme tu nový rok!!! Ten loňský byl dosti smutný. Vzal nám Majlanku a za duhový most bohužel odešla i čtyři naše štěňata. Hovawarti Diamond Rock a Everyday Joy a australačky Curious Busybody a Beaujolais
Doufám že máme tímto zase na hodně dlouho vybráno a letos nás budou čekat mnohem příjemnější věci.
Ale abych nebyla jen negativní. Brzáňata byla loni moc šikovná. Začínáme se vracet do formy jako před covidem. V roce 2022 se Brzáňatům podařilo složit 46 zkoušek!!!!! A kdo se na tomto výsledku podílel?
CHAMPAGNE GRAND            -  9 zkoušek
GARRY FARRELL                  -  6 zkoušek
FORADORI GRANATO           -  5 zkoušek
HOOPLA THE MUTT               -  4 zkoušky
CHIARAMONTE FIRRIATO     -  4 zkoušky
GAIA ASSYRTIKO                 - 3 zkoušky
DONNAFUGATA AHGHELI       -2 zkoušky
CHIARETTO BARDOLINO       - 2 zkoušky
DAMARINO                          - 2 zkoušky
CHANDON IMPERIAL            - 2 zkoušky
CUTE PRINCESS                  - 1 zkouška
HENDRY ALBARINO             -  1 zkouška
HENNESSY                         -  1 zkouška
HESS ALLOMI CABERNET    -  1 zkouška
CHARDONNAY                     - 1 zkouška
CHAMPIGNY ROUGE             - 1 zkouška
CHENET JP MERLOT                1 zkouška

Zúčastnila se i několika velkých závodů a myslím že máme být na co pyšní.

DAMARINO -  Šampionát AUO v Canicrossu - 1.místo
                      Extreme Dog Race - 2.místo

GARRY FARRELL -  Mistrovství AUO v Obedience - 1.místo a titul MISTR AUO.
                                                                           1x CACT za Obedience

HOOPLA THE MUTT -  Mistrovství ČR v Dogpulleru -           1. místo v kategorii RUNNING MAXI a titul MISTR ČR v této kategorii
                                  Mistrovství Evropy v Dogpulleru -      2. místo v kategorii MIX MAXI a titul VÍCEMISTR EVROPY v této kategorii
                                                                                       1. místo v kategorii ROUND MAXI a titul MISTR EVROPY v této kategorii

CUTE PRINCESS -  Candynka si splněním velmi těžké zkoušky NW-D3 vyčuchala titul MASTER OF NOSEWORK D

 

Ani naši pejskové nezůstali pozadu. Závodili samozřejmě v pasení. Biggi se povedlo v kategorii IHT2 vyhrát tři závody za sebou na třech různých místech od třech různých rozhodčích ze tří různých zemí. Od rozhdočí z Finska získala dokonce čistých 100 bodů!!!! Oboum se během sezóny povedlo postoupit do kategorie IHT3 a splnit tuto zkoušku na výborně. Na mistrovství AUO si oba vypásli shodně 90b ( stejný počet bodů  měli další 3 psi ) Biggi nakonec skončila na 5. místě a Hemík na 7. místě. Na mistrovství corgi a kelpií které bylo otevřeno i pro ostatní plemena se Biggi podařilo vyhrát a získat tak svůj první CACT. Hemík skončil jako třetí.
Kromě pasení si Biggi vytancovala ještě dvě zkoušky z dogdancingu. Hemík začátkem prosince přivítal svoji první nevěstu. A jak jsme se dozvěděli na začátku roku, krytí bylo úspěšné, březost byla potvrzena na sonu a začátkem února se můžeme těšit na Hemíkovy první potomky :-)